• 1400/10/27
  • 2080

همکاران بازرسی بیمه مرکزی دیده بان صنعت بیمه به شمار می روند

رییس کل بیمه مرکزی:

بهره گیری از ابزار فضای فناوری و تحلیل داده های بخش آی تی سازمان ها می تواند به نظام بازرسی کمک کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی در بازدید از اداره کل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی، ضمن اعلام این مطلب افزود: شفافیت در صنعت بیمه یک آرمان بزرگ است و بازرسی و نظارت باید مسیر شفافیت در صنعت بیمه را هموار کنند.
رییس کل بیمه مرکزی از اداره کل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی به عنوان دیده بان بیمه مرکزی یاد کرد و اظهار داشت: میزان رضایتمندی بیمه گذاران از خدمات صنعت بیمه، هدف نهایی نهاد ناظر است و نیروهای این اداره کل باید با دقت و حساسیت بسیاری بر امر پرداخت خسارت ها و جلب رضایت مردم نظارت کنند.
وی صنعت بیمه را از مجموعه های مهمی دانست که خدمات را به صورت بی واسطه به مردم عرضه می کنند و در همین راستا تصریح کرد: اثر اجتماعی پرداخت صحیح، به موقع و کامل خسارات بیمه گذاران می تواند تصویر مناسبی از صنعت بیمه در جامعه ارائه کند و به همین خاطر باید تلاش کنیم تا نارضایتی های مردمی به حداقل برسد.
رییس شورای عالی بیمه از همکاران این اداره کل خواست تا ضعف های آیین نامه های موجود را بررسی و اعلام کنند تا در راستای اصلاح آنان اقدامات لازم به عمل آید.
دکتر سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت سلامت مالی در صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: در فرآیند افزایش سرمایه شرکت های بیمه، باید منشا سرمایه ها و مساله مبارزه با پولشویی با جدیت دنبال شود، هر چند که خوشبختانه سلامت صنعت بیمه در بخش های مختلف اقتصادی به عنوان یک الگو مطرح شده است.
وی سود بیمه در سال مالی جاری را بالغ بر ۴۵۰۰میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان سه هزار میلیارد تومان سهم کارگزاران و نمایندگان شبکه فروش است و باید به گونه ای عمل کنیم که سهم شبکه فروش هم با سلامت مالی توام باشد.
دکتر سلیمانی در پایان با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در سه حوزه بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی بر ضرورت تعامل و همپوشانی این سه واحد مهم بیمه مرکزی تاکید کرد.
شایان ذکر است در ابتدای این بازدید کاظم فیروزپوری بندپی- مدیرکل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی، گزارش کاملی از عملکرد همکاران این مجموعه ارائه کرد و در پایان مدیران و کارکنان به طرح دیدگاه ها و مسائل موجود خود پرداختند.

 

منبع: سایت بیمه مرکزی

 

بیمه بیمه مرکزی اخبار بیمه بازرسی بیمه

© Copyright 2019 All Rights Reserved