• 1401/05/16
  • 2547

نیازسنجی و آینده پژوهي ماموریت اصلی پژوهشکده بیمه است

دکتر غلامرضا سلیمانی:

پژوهشکده بیمه باید در خصوص رصد نوآوری ها و نیازسنجی‌ها یک قدم از صنعت بیمه جلوتر حرکت کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در پژوهشکده بیمه حضور یافت، با اعلام این مطلب افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها معادلات بازار بیمه را تغییر داده‌اند و پژوهشکده این توانایی را دارد که با تمرکز بر اصل آینده‌پژوهی، شرایط احتمالی را پیش‌بینی و مدیریت کند.
رئیس کل بیمه مرکزی ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیران و کارشناسان پژوهشکده بیمه در پیشبرد برنامه‌های راهبردی و توسعه‌ای، خاطرنشان کرد: مسائلی نظیر بیمه راننده‌محور و صدور بیمه‌نامه‌های هوشمند از جدی‌ترین مسائل روز بیمه‌ای است که صنعت بیمه از پژوهشگران انتظار دارد به این موضوعات مهم ورود کنند.
رئیس شورای عالی بیمه از بالارفتن سطح انتظار جامعه از ظرفیت‌های صنعت بیمه به عنوان یک فرصت توسعه برای صنعت یاد کرد و افزود: صنعت بیمه یک صنعت جوان است و ظرفیت‌های بسیاری برای رشد و توسعه دارد که انتظار می‌رود توسط پژوهشکده بیمه و کارشناسان متخصص و مبتکر راه‌هاي بهره‌مندي از آنها شناسايي و ارائه شود.
وی تحولات شکلی و محتوایی پژوهشکده بیمه را در یک سال اخیر رضایت‌بخش ارزیابی کرد و گفت: زمان‌بندی پژوهش‌ها در صنعت بیمه یک امر حیاتی است و انتظار داریم پژوهشکده بیمه متناسب با نیازهای روز صنعت در تصمیم‌سازی‌ها نقش‌آفرینی کند.
رئیس کل بیمه مرکزی با ابراز خرسندی از حضور در جمع فعالان حوزه پژوهش، از نزدیک‌شدن صنعت و پژوهشکده بیمه به عنوان یک اتفاق ویژه یاد کرد و خواستار تقویت آن شد.
وی ضرورت توسعه تعاملات بین‌المللی پژوهشکده بیمه را یادآور شد و اظهار داشت: با توجه به اعمال تحریم‌های بین‌المللی، پژوهشگران در کنار دنبال کردن مباحث پژوهشی باید پیشرو، مبتکر و منظم باشند، چرا که همگانی‌سازی فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ آن در گرو اجرای طرح‌های مبتکرانه و متناسب با نیاز جامعه است.
وی در آغاز این مراسم به همراه اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، مدیران، کارکنان و برخی از اعضای هیات علمی پژوهشکده از بخش‌های گوناگون پژوهشکده بیمه بازدید کرد.

 

منبع: سایت بیمه مرکزی

 

بیمه بیمه مرکزی اخبار بیمه پژوهشکده بیمه نیازسنجی

تمامی حقوق محفوظ می باشد. طراحی و اجرا وبینوتیم